Перша ліга. Ми слідкуємо за вами. Тиждень 2

Продовжують підготовку до сезону команди першої ліги. Минув черговий тиждень, і ми підбиваємо підсумки роботи клубів за цей відрізок часу.

Практично всі клуби повернулися з відпусток, а деякі вже навіть почали другий збір. Однак дехто продовжує перебувати у летаргічному сні. Ще не повернулися до робочого процесу «Авангард», «Буковина», «Нива». Жодних звісток зі станів перших двох команд немає. Проте цього тижня стало відомо, що своє існування в першому дивізіоні продовжать «Буковина» та «Нива»,а  тернопільці розпочнуть тренувальний процес, як тільки буде певна ясність з фінансами. Додаткових подробиць про ці клуби немає. Інші ж команди продовжують тренувальний процес, про що ми і розповімо далі.

«Геліос» (Харків)

Харків'яни проводять підготовку у своєму місті. Першим спаринг-партнером цього літа став основний склад «Металіста». Гра проти земляків проходила у цікавій боротьбі, команди з перемінним успіхом володіли перевагою. Мали можливості відзначитися як «елітні» харків’яни, так і першолігові. Проте, попри гідну кількість моментів, команди так і не визначили переможця, закінчивши поєдинок сухою мировою – 0:0.

Після поєдинку харків’яни отримали кілька днів вихідних. А вже 6-го липня «сонячні» почнуть працювати в повноцінному робочому режимі. Саме цього дня у підопічних С.Єсіна почнеться двотижневий збір, в рамках якого планується провести три контрольних поєдинки.

«Зірка» (Кіровоград)

Другий збір почала кіровоградська «Зірка». Футболісти відправилися на Закарпаття, де з 1 по 18 липня будуть готуватися до сезону. Загалом тиждень у кіровоградців пройшов у режимі тренувань. Перший спаринг заплановано на 7 липня. Саме цього дня жовто-червоні поміряються силами з новачком дивізіону – дніпродзержинською «Сталлю». Окрім цього матчу, в період перебування на Закарпатті планується провести ще чотири поєдинки: 9-го липня – з ФК «Середнє» (Закарпатська обл.), 14-го - з ужгородською «Говерлою», а 16-го – з «Спартакусом» з Ньїрегіхази (Угорщина).

Не обійшлося у стані кіровоградців і без втрат: цього разу команду покинув захисник Андрій Степанов.

МФК «Миколаїв»

У «Миколаєві» відбулися чергові зміни. Як заявило керівництво команди, клуб будується практично з нуля. Як наслідок, весь склад миколаївців – це футболісти, що приїхали на оглядини: ті, що перебувають у Миколаєві переважно з клубів другої ліги; декілька представників першої ліги та дехто з вихованців миколаївського футболу. Детальніше про потенційних новачків очікуйте у таблиці можливих трансферів.

«Корабели» минулого тижня не сиділи на місці: окрім тренувань,  вони провели товариську зустріч з представником Другої ліги – «Енергією» (Нова Каховка). Зустріч закінчилася з розгромним рахунком – 5:1.

«Нафтовик» (Охтирка)

Охтирці цього тижня закінчили перший збір. Цей етап підготовки видався дуже результативним. Окрім розгромної перемоги над земляками з ФК «Суми», «нафтовики» познущалися над молодіжкою харківського «Металіста» - 4:0. Останньою зустріччю в рамках першого тренувального збору став двосторонній поєдинок. Футболісти були розділені на дві групи – «червоні» та «сині». Розгромну перемогу здобули «сині» з рахунком 5:0.

На цьому робочий процес зупинився до 6 липня, коли футболісти знову зберуться, щоб продовжити підготовку до сезону. Другий збір пройде в Новомосковську.

ПФК «Олександрія»

Цього тижня олександрійці провели лише одну товариську зустріч - у Полтаві проти представника ПЛ «Ворскли». Звичайно, незначна ігрова перевага відчувалася за «Ворсклою», однак і «Олександрія» не пасла задніх. Чудовий матч провели голкіпер та захисники кіровоградців, які неодноразово рятували свою команду. Перший тайм закінчився за мінімальної перемоги «Ворскли» (гол на рахунку Ткачука). У другому таймі практично нічого не змінилося, окрім того, що на останніх хвилинах «жовто-чорні» зрівняли рахунок. Ото ж нічия 1:1 – непоганий результат.

ФК «Полтава»

Цього тижня плідно попрацювали і підопічні Іллі Близнюка. У «біло-чорних» тиждень розпочався виїздом до Харкова на зустріч проти основного складу харківського «Металіста». Зустріч пройшла у рівній боротьбі. Команди мали купу моментів, однак їх реалізація була кращою саме у «Полтави». Як наслідок – перемога «городян» 2:1 над одним з грандів українського футболу.

Закінчували полтавці цей тиждень товариською зустріччю проти «городян» із Сум. Матч видався результативним. Полтавські футболісти протягом усього поєдинку володіли перевагою і вже в першому таймі влаштували справжній розгром (5 забитих м’ячів). Другий тайм видався не таким багатим на голи. Сумчани змогли «розмочити» рахунок, але нічого іншого не спромоглися зробити, натомість «Полтава» мала кілька нагод збільшити рахунок, однак вони були розбиті об мур у вигляді воротаря сумчан. 5:1 -  розгромна перемога «Полтави».

«Сталь» (Алчевськ)

Почали підготовку до сезону і «сталевари». Попри всі негаразди, які кояться в регіоні, футболісти зібралися на власному стадіоні в Алчевську, де й проведуть підготовку до змагань. На даному етапі проводяться дворазові тренування. Не обійшлося в алчевській команді без втрат (детальніше дивіться таблицю трансферів), однак до клубу долучилася і група потенційних новачків, які будуть готуватися до сезону разом з командою.

ФК «Суми»

Як повідомлялося в матеріалі вище, сумчани провели товариську зустріч з «Полтавою». Поєдинок закінчився з рахунком 5:1. У самій сумській команді зараз проходить серйозний перегляд кадрів: 15 футболістів покинули клуб, натомість підписано уже три гравці. Велика група футболістів перебуває на оглядинах, але прізвища цих людей поки що невідомі. Також сумчани отримали нового головного тренера. Ним став Юрій Ярошенко, який до цього тренував дитячу команду «Барса» (Суми).

«Сталь» (Дніпродзержинськ)

Дніпродзержинці почали тиждень товариським матчем проти аматорської команди «Олімпік» (Дніпропетровська обл.). Склад «сталеварів» був  переважно з потенційних новачків. На жаль, «Сталь» програла другий поєдинок поспіль і знову з таким самим рахунком – 2:0.

Далі «сталевари» відправилися на збір до Трускавця (Львівська обл.), де поведуть десятиденний збір. Першим спаринг-партнером стала збірна Івано-Франківської області. Перший тайм представники Дніпропетровщини провели більш звичним складом і змогли забити два м’ячі: відзначився Котляр з пенальті, а також Куліш. На другий тайм у складі «Сталі» вийшли переважно потенційні новачки, і наступні два голи забивали теж вони. 4:0 - і «Сталь» здобуває першу перемогу цього міжсезоння.

«Гірник-Спорт» (Комсомольськ)

Минулого тижня комсомольці почали підготовку контрольним матчем проти фарм-клубу з Дмтрівки. Великого супротиву першолігова команда не отримала, тому із голами «гірники» не соромилися, забивши все, що тільки можливо. 6 голів на свій рахунок записав Ігор Кірієнко та ще по одному Корольков і Лугачов. А в другому таймі дублем відзначився Рябцев. Як наслідок - розгромна перемога  10:0.

Куди серйознішим став матч проти ще недавнього колеги по дивізіону черкаського «Славутича». «Гірники» попри спроби своїх провідних гравців забити, на жаль, не змогли відзначитися. Супротивник комсомольців декілька разів намагався пробити захисні редути Ситникова, але все марно. Команди розписали «мирову».

Перший етап підготовки «Гірник-Спорту» закінчиться 7 липня матчем проти «Олександрії». Після цього команда отримає кількаденний відпочинок, а потім, 11 липня, проведе наступний збір на своїй базі у Комсомольську.

ФК «Тернопіль»

Вийшов із відпустки і новачок першої ліги – ФК «Тернопіль». Тренувальний процес «городяни» почали 1-го липня. На даний момент у команді жодних втрат, натомість разом зі старими гравцями тренується плеяда молодих футболістів із Тернопільщини, а також кілька гравців з команд другої ліги (прізвища останніх не розголошуються).

«Муніципали» перший свій поєдинок зіграли проти аматорів з Івано-Франківщини - ФК «Кроно Карпати» і зазнали першої поразки. Територіальна перевага тернопільців відчувалася протягом усього поєдинку. Однак брак реалізації призвів до втілення в життя золотого правила футболу: не забиваєш ти – забивають тобі. Саме це правило зіграло з футболістами «Тернополя» злий жарт: за останні 10 хвилин зустрічі хлопці пропустили 2 м’ячі. Отож перший млинець підготовки вийшов комом.

Наступним суперником «Тернополя» стане дублюючий склад донецького «Металургу».