Материалы

15 июля 2014, 20:47

Перша ліга. Ми слідкуємо за вами. Тиждень 3

Підійшов до завершення третій тиждень підготовки до нового сезону в Першій лізі, а це значить, що екватор літнього міжсезоння клуби вже перетнули. Ми продовжуємо відслідковувати перебіг справ у стані кожної з команд дивізіону, а також у футбольних структурах, пов’язаних з лігою.

Цей тиждень видався дуже плідним для більшості команд ліги. І річ не лише в тому, що проводилося багато контрольних поєдинків, а в тому, що з’явилася певна конкретика у проведенні наступного чемпіонату.

ПФЛ

Нарешті ПФЛ прояснила ситуацію навколо подальшого проведення змагань у сезоні 2014/15 рр. Свою роботу з приводу складу учасників організація почала вже 7 липня. Саме цього дня відбувалося розширене засідання Центральної Ради ПФЛ. На ньому було вирішено затвердити склад учасників у кількості 16 клубів. Серед цієї шістнадцятки відсутній краматорський «Авангард». Клуб не подав підтверджуючих документів на участь, тому рішенням ЦР стало призупинення участі цієї команди у змаганнях наступного сезону. Це означає, що членство «Авангарду» в Першій лізі не припиняється і клуб без проблем зможе повернутися вже наступного сезону, якщо ситуація в регіоні урегулюється. Отже, наступного сезону путівку до ПЛ розіграють наступні клуби: «Буковина» (Чернівці), «Геліос» (Харків), «Гірник» (Кривий Ріг), «Гірник-Спорт» (Комсомольськ), «Десна» (Чернігів), «Динамо-2» (Київ), «Зірка» (Кіровоград), МФК «Миколаїв», «Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка), «Нива» (Тернопіль), ПФК «Олександрія», ФК «Полтава», «Сталь» (Алчевськ), «Сталь» (Дніпродзержинськ), ФК «Суми», ФК «Тернопіль».

Одразу після визначення складу ліги керівництво вирішило не відкладати справу у довгий ящик і провести жеребкування календаря. Отже, в підсумку роботи цього тижня ми маємо склад ліги і календар.

Проте не виключено, що склад учасників залишиться таким же. Під питанням залишається участь «Ниви». Про це в одному зі своїх інтерв’ю повідомив президент клубу Автантіл Мдінарадзе. Попри погашення заборгованості, яке дало змогу клубові отримати атестат, що дозволяє брати участь у змаганнях наступного року, фінансове становище «Ниви» залишає бажати кращого. Як заявлялося в інтерв’ю, якщо найближчим часом не зробити рішучих кроків у пошуку фінансів,  команда зникне з мапи України.

Також плачевною залишається ситуація з фінансуванням «Буковини». Футболісти тренуються в місті, але  жодного поєдинку, жодного збору чернівчани так і не провели. Єдиний збір, який планувалося провести на Закарпатті, теж відмінили. Причиною скасування стала проблема з надходженням грошей. Це означає, що ситуація з фінансовою складовою команди так і не налагодилася, тому буковинців не варто виключати зі списку неблагонадійних клубів. Тим часом, поки клуб перебуває у підвішеному стані, головні виконавці чернівчан продовжують покидати пенати клубу. Велика кількість футболістів роз’їхалася на оглядини у різні команди дивізіону.

Чи продовжить «Буковина» та «Нива» сезон, стане відомо вже зовсім скоро. А тим часом інші клуби дивізіону продовжують плідну підготовку. Міжсезоння поступово починає свій зворотній відлік, адже зовсім скоро старт сезону, тому всі команди посилено готуються, проводячи ледь не по три поєдинки за тиждень. Пропонуємо вашій увазі короткий огляд роботи кожного клубу.

«Геліос»

Два контрольних поєдинки і поповнення в команді - саме так пройшов звітний тиждень для харків’ян. Спочатку «сонячні» помірялися силами з уже командою ПЛ – донецьким «Олімпіком». Поєдинок від самого початку проходив у рівній боротьбі, але удача посміхнулася саме донецькій команді. Рахунок був відкритий з пенальті, після порушення правил з боку гостей, точно пробив Дорошенко. Вже зовсім скоро рахунок зрівнявся і знову-таки з пенальті. Цього разу грубо зіграли вже гості у власному штрафному. Точний удар потенційного новачка - і рахунок знову нічийний.  Фінальну крапку в рахунку на 36-ій хвилині поставив Ситник. Красивий удар в падінні через себе, і м’яч потрапив до сітки – 2:1. Як «Геліос» не старався зрівняти рахунок у другій половині зустрічі, та все було марно. Кількість моментів не переросла у якість, тому перша поразка «сонячних» у цьому міжсезонні.

Друга контрольна зустріч пройшла уже наприкінці тижня. Суперником став «Нафтовик». Майже весь перший тайм був скупий на моменти. Небезпека сталася лише в середині першої сорокап’ятихвилинки: нападник, що перебуває на огляді, пробивав у ближній кут воріт, однак м’яч не захотів залітати. А вже згодом все той же форвард ціною ушкодження вивів «Геліос» уперед. Нападник випередив голкіпера гостей і проштовхнув м’яч прямісінько в  ворота. Все б це стало для футболіста радістю, якби не удар по голові від голкіпера, який ненавмисно, за інерцією, влучив у свого візаві. На щастя, для нападаючого «сонячних» все минулося, але гру футболіст продовжити не зміг. Після перерви тренери команд провели заміни. «Нафтовик» створив кілька неприємних атак, однак поспіх в атаці не дав змогу охтирчанам відзначитися. «Геліос» теж відповідав кількома нападами, теж марно. Але обмін атаками лише завів футболістів, на полі відбувалася справжня боротьба. У середині другого тайму на полі з’явився новачок харків’ян Вадим Шаврін (попередній клуб - ФК «Полтава»), з появою якого напруга у штрафному майданчику гостей почала збільшуватися. На 75-ій хвилині ця напруга переросла в гол: Субочев не без допомоги рикошету від захисника спіймав воротаря на протиході – 2:0. Гості все ж змогли розмочити рахунок на 83-ій хвилині: «Геліос» пропустив контратаку, і Радіонов зробив заключний рахунок 2:1. Харків’яни поступово підходять до фінішної прямої передсезонної підготовки.

«Динамо-2»

Після довгого часу тренування кияни провели одразу два товариських поєдинки. У першій половині дня вони одним складом помірялися силами з молодіжною збірною України U-19 (яка зовсім скоро відправиться на ЧЄ 2014), а в другій половині дня вже зовсім іншим складом зіграли проти того ж суперника.

Перший матч пройшов за участі переважно гравців, які приїхали на огляд, та декількох гравців основи. За збірну ж зіграло одразу п’ятеро динамівців. Початок зустрічі проходив більше в центрі поля. Однак це тривало лише до 12-ї хвилини: динамівці припустилися  помилки, якою скористався Адаменко. Саме він і пробив у дальній кут воріт – 1:0. Зовсім скоро збірна подвоїла свою перевагу: Габелок подав кутовий на ближню стійку, а Банасевич головою грамотно замкнув подачу – 2:0. Динамівці зовсім швидко почали скорочувати перевагу: після розіграшу стандарту Підківка парирував удар Панфілова, однак на добиванні грамотно зіграв Хобленко (який, до речі, повернувся після оренди з «Полтави») – 2:1. Гра стала більш динамічною, атака на атаку. Гостро діяли кияни, але збірна була результативнішою. Незадовго до свистка на перерву Лук’янчук з гострого кута переправив ударом з розвороту м’яч точнісінько в сітку – 3:1. У другому таймі команди продовжили гру атака на атаку, та бракувало влучності. Хоча одного разу динамівці змогли відзначитися. Після порушення правил у штрафному майданчику суддя призначив пенальті. «Точку» реалізував Хобленко.   Моментів було ще вдосталь, однак результативність продовжувала підводити. Кінцевий результат – 3:2, перемога збірників.

Другий поєдинок цих команд відбувся уже ввечері на заміській базі «Динамо». Обидва клуби змінили повністю стартові склади. Господарі поля протягом усього матчу володіли територіальною перевагою, але реально небезпечних моментів створити не вийшло. Збірна теж не відзначалася суттєвими моментами, однак епізод на 43-ій хвилині вирішив долю усього поєдинку. Контратака Білонога - і м’яч після майстерного удару відправився у кут воріт. 1:0 – друга перемога збірної.

Наступним суперником «Динамо-2» стане чернігівська «Десна».

«Зірка»

Кіровоградці розпочали свій збір на Закарпатті, де встигли за минулий тиждень провести три поєдинки. Першим суперником стала дніпродзержинська «Сталь». Помилки в обороні й погана гра в атаці призвели до поразки. Однак не варто применшувати і дії «сталеварів», адже дніпродзержинці вдало зіграли в атаці, за що були винагороджені двома голами.

Наступним візаві кіровоградців став ФК «Середнє» (Закарпатська обл.). варто відзначити, що за аматорів грало кілька представників «Говерли», які сприяли хорошій грі закарпатців. Команда з Середнього вела з рахунком 2:0. Та кіровоградці зуміли оговтатися від такого зухвальства, зрівнявши рахунок ще до перерви. Вирішальний гол був забитий у другому таймі. Саме цей м’яч приніс перемогу «Зірці» - 3:2.

Останнім суперником кіровоградської команди став молодіжний склад «Говерли». Вже на початку матчу зусиллями Осадчого гості повели в рахунку. Проте на перерву команди пішли за нічийного рахунку, гол «в роздягальню» забив Гегедош. Вирішальний м’яч кіровоградці знову забили у другому таймі. Гол на рахунку потенційного новачка.

Наступним суперником «Зірки» стане основний склад «Говерли».

МФК «Миколаїв»

Єдиний контрольний матч цього тижня «Миколаїв» провів проти «Чорноморця» з Одеси. Поєдинок пройшов, як то кажуть, в одні ворота. Одесити перемогли з рахунком 8:0.

«Нафтовик»

Свій черговий збір охтирці проводять у Новомосковську. Першим суперником цього збору став молодіжний склад запорізького «Металурга». Обидві команди мали велику кількість нагод, але відзначитися не змогла жодна. Як наслідок – суха нічия.

Наступним суперником став ФК «Полтава». Гра відбулася у Полтаві. Спека не дала можливості створити велику кількість моментів. Єдиним голом за «Нафтовик» зміг відзначитися колишній полтавець Радіонов. 1:0 перемога «Нафтовика».

Заключні матчі цього тижня охтирці зіграли спочатку проти «Дніпра» U-19, який завершився з рахунком 2:1, а потім харківського «Геліоса». Короткий огляд матчу читайте вище.

ПФК «Олександрія» та «Гірник-Спорт»

Цього тижня олександрійці проводили матчі лише з представниками двох сусідніх регіонів (полтавського та дніпропетровського). Почався тиждень грою з Комсомольськом. Представник Полтавщини грав першим номером і отримав дивіденди від цього вже на 13-ій хвилині, вийшовши вперед – 1:0. Обидві команди намагалися проводити час в атаці, маючи декілька реально небезпечних моментів. У другому таймі «Олександрія» спробувала діяти активніше, дії гравців стали більш осмисленими. Як наслідок – на 55-ій хвилині рахунок було зрівняно. Гравці з Кіровоградщини грали гостріше і вже на 72-ій хвилині вийшли вперед, а якщо бути точнішим - установили кінцевий рахунок – 2:1.

Після цього поєдинку наступним суперником став знову представник Полтавщини – «Кремінь» (Кременчук). Під час гри відчувався досвід футболістів з «Олександрії», адже саме вони домінували на футбольному полі. Цей поєдинок, як і минулий, закінчився перемогою «Олександрії» з ідентичним рахунком – 2:1.

Останнім суперником цього тижня став криворізький «Гірник». Поєдинок видався рівним. «Гірник» жодним чином не пас задніх, створюючи момент за моментом. «Олександрія» теж невідставала, відповідаючи на кожен момент. Але досвід представника Кіровоградщини більший за досвід «Гірника», тому результативнішими були саме олександрійці, які перемогли з рахунком 2:0.

«Сталь» А

Алчевці продовжують готуватися у своєму місті. Єдиний поєдинок відбувся у вівторок, 8 липня. Суперником стала молодіжна команда «Сталь-2». Досвід головної команди дався взнаки, що призвело до розгромної перемоги – 5:1.

«Сталь» Д

Готується на Закарпатті й дніпродзержинська «Сталь». Одним із суперників «сталеварів» була «Зірка» (про матч читайте у матеріалі вище). Іншим суперником став представник ПЛ – «Говерла». Гра проходила на високих швидкостях, на рівних Однак різниця в класі все ж далася взнаки, і краще використати свої моменти змогли закарпатці, здобувши перемогу 3:0.

Завершальним же акордом Закарпатського збору став матч проти дублюючого складу донецького «Металурга». Упевнена гра «сталеварів» вилилася у розгромну перемогу над донецькою молоддю – 4:1.

Після цього дніпродзержинці отримали кілька днів вихідних, а потім знову зберуться вдома на базі, де розпочнуть свій завершальний збір напередодні початку сезону.

ФК «Полтава»

«Городяни» впевнено проводять передсезонну підготовку. Підопічні Іллі Близнюка поступилися поки що лише два рази. Однією з таких поразок став матч проти «Нафтовика». Команди не створили вражаючих моментів через спеку. Однак у таких зустрічах зазвичай вирішує долю матчу лише одна помилка, якої і припустилися футболісти «Полтави».

Ще одним спаринг-партнером полтавців став молодіжний склад «Дніпра». Полтавчани впевнено почувалися всю гру, як наслідок - три чудових м’ячі, що принесли «городянам» чергову розгромну перемогу.

ФК «Суми»

Сумська команда ніяк не може зібратися з силами. Черговим суперником сумчан стала збірна Сумської області, яка грає в аматорському чемпіонаті. ФК «Суми» зіграли два тайми зовсім різними складами, однак жодного гола забити не змогли. Мирова в сумському дербі.

Під завісу тижня «Суми» провели двосторонній поєдинок. Футболісти були розбиті на дві команди: «Червоні» - ті, хто грав минулого сезону за «городян», і «Жовті» - потенційні новачки. Зустріч проходила за ігрової переваги «Червоних», які до середини другого тайму вели з рахунком 3:0. «Жовті» змогли «розмочити» рахунок лише під завісу поєдинку на 90-ій хвилині з пенальті – 3:1.

ФК «Тернопіль»

Проводять підготовку і тернопольські «муніципали». Хоч суперниками стають переважно й аматорські клуби, однак перевага не завжди за «Тернополем». В одному з таких поєдинків тернопільці зазнали поразки від «Кроно-Карпат» - 2:0. Наступною стала поразка від дублерів донецького «Металурга» з рахунком 4:1. І нарешті другу перемогу «Тернопіль» здобув у грі з аматорською командою «Королівський Смак», яку тернопільці переграли з рахунком 3:1.

«Десна»

Після більш ніж місячної перерви футболісти чернігівської «Десни» приступили до тренувального процесу. Першим же суперником став представник Чернігівської області – «Полісся-Юність», якого «сіверяни» впевнено переграли з «хокейним» рахунком 8:0.

Наступний поєдинок «Десна» проведе у Києві проти «Динамо-2».