Статті

01 января 2015, 11:05

Перша ліга: підсумки сезону в цифрах

Перша ліга: підсумки сезону в цифрах

Час невпинно летить, і ось уже минув місяць з тих пір, як команди пішли у зимову відпустку. Напередодні Нового року сайт ukrainefootball.net вирішив відійти від звичайних балачок та роздумів і підбити підсумок  першої половини ігрового року «залізними» цифрами статистики. Ото ж починаємо.

Відвідуваність

 

            Цього року футбол був далеко не на першому плані у вболівальників порівняно з більш важливими подіями нашої країни, тому відвідуваність матчів у Першій лізі явно впала, про що свідчать наступні факти.

            Загалом матчі Першої ліги в цьому році відвідало 167 291 глядачів. У середньому кожного туру на трибуни стадіонів приходило 9841 глядачів. А щоматчу на футбол приходило 1230 глядачів. Найкращою відвідуваність була у матчі 6-го туру (ПФК «Олександрія»), де на стадіон завітало 4200 глядачів. Найменшою відвідуваність була в київського «Динамо-2» - 200 осіб.

 

Голи

 

            За 17 турів, які провели футбольні команди, було забито 329 м’ячів, з них удома забивали 176 разів, на виїзді – 153.

Найрезультативнішими були другий та шістнадцятий тури – по 26 голів у кожному, найменш результативним був 12 тур – 7 м’ячів.

У 135 матчах було призначено 37 пенальті, з яких 28 було реалізовано.

Найрезультативнішою командою півріччя стала «Олександрія», футболісти якої відзначалися у воротах суперників 31 раз. Найменш результативними в літньо-осінній частині сезону стали ФК «Полтава» та «Буковина» – лише 14 голів.

Найбільше в першому колі пропускав МФК «Миколаїв», у пасиві якого 36 пропущених м’ячів. Найменше голів пропускали «Олександрія» та дніпродзержинська «Сталь»: у їхньому пасиві лише 9 голів.

На власному полі клуби здобували перемогу 53 рази. Найбільше перемог удома було в 10-му турі – 6 разів. На виїзді клуби перемагали  45 разів. Найбільше виїзних звитяг було у 3, 9, 11 та 14-му турах – по 4. Внічию клуби грали 34 рази. Жодної мирової не було лише у 8 та 10-му турах.

Найбільше  перемог здобув лідер чемпіонату ПФК «Олександрія» - 12 звитяг. Найгірший показник перемог у «Буковини» - лише 2 звитяги.

Найбільше поразок в 17-и турах було у Буковини – аж 14, найменше в  «Олександрії» та «Сталі» Д – по одному програшу.

Єдиною командою, яка жодного разу не здобувала нічиєї, стала алчевська «Сталь».

У списку бомбардирів лідером є гравець дніпродзержинської «Сталі» Станіслав Куліш: у його активі 13 м’ячів, які він забивав виключно у процесі гри.

Найрезультативніший матч півріччя відбувся у першому турі. Одразу 8 голів побачила публіка на матчі «Нива» - «Буковина» (загальний рахунок матчу 5:3).

Найбільша перемога зафіксована у поєдинку 14-го туру, у якому МФК «Миколаїв» розгромно програв «Гірник-Спорту» з рахунком – 0:5.

Найрезультативніша нічия зафіксована у 13-му турі в Полтаві, де ФК «Полтава» приймав МФК «Миколаїв», рахунок зустрічі – 3:3.

 

Вік гравців

 

Середній вік футболістів, які знаходяться в заявці клубів Першої ліги, становить:  найбільший – 26,7 років («Гірник»), найменший – 20,7 («Динамо-2»).  Серед футболістів, які виходили на поле, наймолодшою командою можна вважати «Динамо-2», середній вік гравців якої складає 20,1 роки. Найбільш «віковою» командою ліги залишається «Гірник» - 27,1 рік.

 

Дисципліна

У 17-и турах арбітри вимушені були показати 595 жовтих карток і 40 червоних. У середньому щотуру футболісти отримували 35 «гірчичників» і 2 вилучення.

За коефіцієнтом чесної гри найбільш дисциплінованим є «Динамо-2» - 7,9838, а  найменш дисциплінованою – «Сталь» (Алчевськ) 7,0461.

 

Проскуров Богдан, ukrainefootball.net
Ставь лайк, если живешь футболом!


Запалюй в коментарях! Тільки коректно і дружелюбно
Щоб брати участь у обговоренні потрібно Увійти або Зареєструватись.
0 коментарів

Новини Коментарі
Всі новини