УПЛ. 14 турів мовою цифр

УПЛ.  14 турів мовою цифр
fpl.ua -

Підбиваємо статистичні підсумки першої частини Чемпіонату України 2014/2015 рр.

Матчі. До зимового антракту зіграно 96 поєдинків. Перемогою господарів завершились 39 зустрічей (40,6% від проведеної кількості), гостей – 30 (31,3%). У 27-ми випадках сильнішого не було виявлено (28,1% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 37 поєдинків, 12 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у 20-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом переконливо вигравали 8 команд Прем’єр-ліги, а програвали – 10. Подібні успіхи розділились наступним чином: «Динамо» - 6 разів, «Шахтар» – 5, «Дніпро» - 3, «Волинь» - 2, а «Чорноморець», донецький «Металург», «Ворскла» та «Зоря» – по разу. Не було перемог з різницею хоча б у 3 м’ячі в «Олімпіка», «Металіста», запорізького «Металурга», «Говерли», «Карпат» та «Іллічівця».

З «великим» рахунком поступались такі клуби: «Олімпік» та запорізький «Металург» - по 4 рази, «Іллічівець» - 3, «Волинь» і «Говерла» - по 2, а «Карпати», донецький «Металург», «Металіст», «Дніпро» та «Ворскла» – лише по разу. Не знали подібних поразок «Динамо», «Шахтар», «Зоря» та «Чорноморець».

Найбільшими були перемоги у матчах «Олімпік» - «Шахтар» – 0:5 (4 тур) та «Дніпро» - «Олімпік» - по 5:0 (7 тур).

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки у 10-ти випадках. Таких успіхів двічі досягли «Олімпік» та «Металіст», по разу – «Волинь», «Шахтар», «Ворскла», «Зоря», «Дніпро» та запорізький «Металург». «Лідерами» серед команд, які вигравали, але зрештою поступились, є донецький «Металург» та «Чорноморець» - у них по 2 подібних випадки. А по одному – у запорізького «Металурга», «Іллічівця», «Ворскли», «Карпат», «Говерли» та «Зорі».

Нічиї. З 27-ми поєдинків з їхнім мирним завершенням поєдинків найпопулярнішим був рахунок 0:0, який зустрічався 13 разів, також відбулось по 6 матчів, коли на табло висвічувались підсумкові цифри 1:1 та 2:2. А досить рідкісний фінал гри 3:3 фіксувався двічі.

Голи. 14 команд спільними зусиллями забили 247 м’ячів, з яких на рахунку господарів 134 влучних ударів, у гостей – 113. Середня результативність сезону – 2,57 (1,39-1,18). Найбільш результативними командами є «Динамо», яке забило 33 рази або по 2,36 гола за гру, та «Шахтар» (32 та 2,29 відповідно). Рідше за інших відзначались «Говерла» (9 результативних атак, що у середньому становить 0,64 за гру) та «Карпати» - (11 та 0,79). В обороні ті ж лідери: «Динамо» пропустило 7 разів (по 0,5 за поєдинок), «Шахтар» - 8 (по 0,57). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «Іллічівця» - 31 гол (по 2,21 у середньому) та запорізького «Металурга» (28 або рівно по 2).

Найрезультативніші матчі перших 14-ти турів Чемпіонату ПЛ: «Шахтар» – «Волинь» - 6:2 (9 тур), «Металіст» - «Дніпро» - 2:5 (6 тур), «Іллічівець» - «Чорноморець» - 3:3 (2 тур), «Карпати» - «Металіст» - 3:3 (7 тур) та «Металург» З. – «Динамо» - 2:4 (12 тур).

Перший тайм – другий тайм. Значно більше м’ячів було забито у других 45-хвилинках – 150 разів (86 голів – досягнення господарів, 64 – гостей), або 60,7% від загальної кількості. У той же час до перерви проведено 97 результативних атак (48-49). Як бачимо, у перших таймах гра йшла практично на рівних, тоді як після відпочинку перевага тих команд, які виступали вдома, помітно зростала.

Автоголи. Лише 5 футболістів забивали голи у власні ворота за проведений відрізок змагань. Ними стали Сергій Люлька («Говерла», зустріч проти запорізького «Металург»), Михайло Сіваков («Чорноморець», під час гри з «Іллічівцем»), Олександр Ситнік («Олімпік», у поєдинку проти «Дніпра»), Артем Гордієнко («Зоря», для «Ворскли») та Андрій Хомин («Говерла», у грі з «Шахтарем»).

Дублі та хет-трики. У 4-х випадках фіксувався хет-трик у поточному сезоні. Так відзначались два гравця «Металіста»: Жажа у грі із «Зорею», а Хавьєр у зустрічі проти «Іллічівця». Також тричі розписався у воротах маріупольців Артем Кравець з «Динамо». А Бруно Гама («Дніпро») надовго запам’ятає поєдинок проти «Металіста». 20 разів гравці забивали по 2 голи за матч. Окремо  назвемо 3-х виконавців, які по двічі «стріляли» дуплетами. Це Андрій Ярмоленко («Динамо»), Ерік Бікфалві («Волинь») та Нікола Калініч («Дніпро»).

Попередження. Арбітри показували жовті картки 420 разів (у середньому по 4,38 за гру). Господарям дістався 201 «гірчичник», гостям – 219. Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Зорі» - 38 випадків, «Карпат» - 37, запорізького «Металурга» та «Олімпіка» - по 36. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось 5-ти футболістам: Ігореві Тищенку та Олексію Дитятьєву (обидва – «Олімпік»), Тарасові Качарабі («Говерла»), Віталію Лисицькому («Металург» З.) та Олександрові Нойку («Металург» Д.), кожен з яких встиг «зібрати» по 5 «гірчичників». Найкоректніші команди турніру на разі: «Шахтар» – 22 попередження – та «Чорноморець» (23, але після 13-ти ігор).

Вилучення. 26 разів футболісти отримували червону картку (12 разів залишались удесятьох господарі, 14 – гості). «Лідери» серед клубів – «Дніпро», «Ворскла» та «Шахтар» (по 4 вилучення). Без чисельної меншості проходять дистанцію 2 команди - «Олімпік» та «Чорноморець». Серед тих гравців, хто побачив перед собою «червоне світло», жоден не завинив так перед футбольними правилами двічі.

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 21 раз, реалізовано з цих спроб 17 ударів. Відсоток ефективності – 81. Для господарів дані показники складають: 11 з 13-ти – 84,6%; для гостей – 6 з 8-ми – 75%. Найчастіше пенальті пробивали «Волинт» та «Металіст» -  по 4 удари. Жодного разу до «позначки» не підходили гравці 6-ти команд: запорізький «Металург», «Олімпік», «Говерла», «Ворскла», «Шахтар» та «Зоря». Не забивали внаслідок такої процедури і «Карпати», оскільки не використали єдину можливість для цього.

Більш рівномірно розподілились 11-метрові удари по відношенню до захисту команд, адже лише одна («Шахтар») не порушувала правила у власному штрафному майданчику. А найчастіше за інших пенальті виконували у бік воріт «Ворскли» та «Олімпіка» - по 3 рази. Не забивали подібним чином у ворота «Дніпра» та «Чорноморця» (0 з 1-го).

Глядачі. 96 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги 666 057 вболівальників, що пересічно за гру становить 6 938. Найбільш популярною командою стало «Динамо» (у середньому кожен матч киян дивиться 15 481 відвідувач). Найменша ця цифра у «Зорі» - 2 720.

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):
Переможна – 6: «Шахтар» (1-6 тури)
Нічийна – 3: «Ворскла» (8-9, 11 тури), «Дніпро» (12-14 тури)
Програшна – 4: «Іллічівець» (10-14 тури, без 11-го)*
Безпрограшна – 14: «Динамо» (1-14 тури)*
Безнічийна – 10: «Шахтар» (1-11 тури, без 10-го)
Безвиграшна – 14: «Іллічівець» (1-14 тури)*
Із забитими м’ячами – 9: «Дніпро» (1-9 тури)
З пропущеними м’ячами – 9: «Іллічівець» (1-9 тури), «Металург» З. (1-9 тури)
Без пропущених м’ячів (понад 300 хвилин):  «Шахтар» (463 хвилини, 2-7 тури), «Динамо» (424 хвилини, 7-13 тури, без 10-го), «Дніпро» (404 хвилини (1-5 тури), «Шахтар» (316 хвилин, 10-14 тури)
Без забитих м’ячів (понад 300 хвилин): «Чорноморець» (396 хвилин, 3-8 тури), «Іллічівець» (395 хвилин, 6-12 тури, без 10-го), «Ворскла» (315 хвилин, 8-12 тури, без 10-го), «Карпати» (312 хвилин, 11-14 тури)

* - серії, які тривають
Примітки. Матч 10-го туру «Волинь» - «Металіст» перервано.
Матч 13-го туру «Металіст» - «Чорноморець» перенесено на весняну частину змагань.