Ексклюзиви

29 мая 2014, 14:18

В. Скічко :"Емоції лише допомагають коментувати"

В. Скічко :

Зазвичай,кожному цікаво, як створюється окремі глядацькі погляди на футбол за межами стадіону, але в межах телебачення. Навколофутбольна тематика завжди була цікава поціновувачам гри міліонів . Саме з метою розкрити світло на професію футбольного телекоментатора, ми розмовляли з журналістом програми «ПРОФУТБОЛ» - Вадимом Скічно.

-Вадиме, як ти потрапив до телевізійної школи коментаторів, та як вдалося стати коментатором?

-Я навчався в КНУ ім..Т. Шевченка, інституті журналістики разом з Романом Бебехом. Саме Роман пішов практикуватися на телеканал «2+2» . Він мене зацікавив, розповівши про цікавий проект на телеканалі, а саме – «ПРОФУТБОЛ». Я пішов туди, пробув 3 місяці, практикуючись, після чого нас з Романом взяли до телевізійної команди проекту. Спочатку сутність нашої роботи полягала лише у ролі журналістів, потім телеканал став зацікавлений лише у власних силах. Саме після цього усі журналісти «ПРОФУТБОЛу» поєднали в собі ще й роль телевізійних коментаторів.

 

-Як ти практикуєшся перед  ефіром?
-Є кілька важливих аспектів підготовки, в залежності від матчу.
Треба підготуватися до конкретно взятих команд. Найкраще це виходить, коли переглядаєш їх матчі, їх манеру гри, інтерв’ю футболістів, стосунки між клубами супротивниками.
Але, одне з важливих – це вміння володіти мовою, тому що мова – інструмент журналіста, коментатора.
Щодо цього, то потрібно вивчати структуру мови і вимовляти багато скоромовок. Як приклад, скоромовка, котрою я користуюсь : «Дуже добре, брате бобре»

 

-Які були випадки ляпів у твоїй кар’єрі?

-Ляпи бувають досить часто, якщо людина коментує. Звично, що вона припускає певних помилок. Відносно моїх ляпів, то вони, зазвичай, виходять за рахунок того, що я чогось не помічаю на полі.

 

-Емоції, вони заважають коментувати, чи все ж таки допомагають?

-На мою думку, емоції лише допомагають коментувати матчі. Просто у багатьох людей склалася, певна, хибна думка, що коментатор – людина статична, спокійна та виважена. Проте, цього, насправді, не повинно бути, тому що українці – темпераментна нація, і нам всім притаманна енергійна бесіда.
Саме тому, коли у матчі гострий момент, виділити його можна лише за допомогою емоцій, та емоційного підсилення. І завдяки цьому прикрашається матч, та коментування.

 

-Які плюси можеш виділити у своїй професії?

-Плюсів багато, особливо коли займаєшся тим, що тобі до вподоби по життю. Наприклад, я мріяв в дитинстві стати футбольним коментатором. Бо, коли коментуєш, ти створюєш окреме відношення до моменту у глядачів. Особисто мій плюс – це досягнення моєї певної мети. Але також, окрім цього, підкреслюю, ти знаходишся в цікавій для себе сфері.

 

-А мінуси?

-Для мене поки мінуси відсутні.
Єдине, що в нас багато відряджень не тільки територією України, але і закордон.
Проте, як на мене, це не мінус, а ось напружений, у зв’язку з цим графік – є мінусом

 

Спілкувався Іван Дузь, спеціально для ukrainefootball.net 
Підписуйтесь на наші сторінки в соціальних мережах: Telegram, Twitter, Facebook
Запалюй в коментарях! Тільки коректно і дружелюбно
Щоб брати участь у обговоренні потрібно Увійти або Зареєструватись.
0 коментарівРейтинг букмекерів від UF


Новини Коментарі
Всі новини